Ironman Barcelona 2017

The Heat is on…

Morten Stokholm, Hawaii 2016

Kl. 08.00 i morgen skydes kanonen af på stranden i Calella. Team Kona Spirit har 2 drenge til start i det totalt udsolgte stævne.

Morten Stokholm har trænet målrettet mod dette stævne hele året og mit bud er, at han kommer til at sparke r..

Hold øje med Bib nr 128 i morgen.

Den anden vi har til start er vores nye “unge” Sebastian Ebbelin. Sebastian kørte Ironman Hamburg i august, hvor han blev ramt af maveonde – og derfor ikke havde det mest optimale race. Han er taget til Barcelona for at tage revanche og hvis kroppen er ordentligt restitueret, så venter der også ham et super race. Sebastian er ung og har tiden for sig – og der venter et spændende 2018 for ham.

Giv gas og nyd det i morgen ;-). Bib nr 501

Ironman Barcelona er et konge stævne som vækker gode minder 🙂

Følg racet live på nedenstående link i morgen klokken 08.00.

Ironman Barcelona 2017

Giv gas drenge – det bliver Konge 🙂

Go go go.

Atb

Keld

Admin

KT-Coaching startede Team Kona Spirit i 2013. Coacher og træner triatleter som har ambitioner for et godt samarbejde, mod fælles mål.

You may also like...

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *